072-3925671

טיולי סוסים

חוות מונפורטויטו, הממוקמת בפארק גורן הציורי, היא הזדמנות קסומה ומיוחדת במינה לצלול אל עולמה של ארץ בראשית. כעת, אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לחוויה בלתי נשכחת של טיול סוסים בגליל המערבי. בתוך יער אלונים עתיק, ומול נופים פנוראמיים עוצרי נשימה, ממתינים לכם טיולי סוסים ביער אשר מביטים לגליל ב"ירוק של העיניים". היכונו למסע רכיבה לארץ ישראל הישנה והטובה.

טיולי הסוסים של חוות מונפורטויטו הם טיולי רכיבה על סוסים מאולפים. גולן טויטו, אשר הקים במו ידיו את חוות מונפורטויטו לפני כ-25 שנה, הוא אחד ממדריכי הרכיבה המובילים בישראל. במשך שנים, גולן מכשיר בחוות מונפורטויטו מדריכי רכיבה מקצועיים ומלמד רכיבה על סוסים, טיפול בסוסים, אילוף ועוד. המקצועיות והסגנון הייחודי של גולן, באים לידי ביטוי במסלולי הרכיבה הנהדרים של חוות מונפורטויטו. ואכן, אם אתם רוצים להכיר את השטח ללא מתווכים, ולרכב בגליל כמו מושבניקים אמיתיים, בואו נעלה על הסוס ונצא לדרך.

המסלול שלנו

טיול הסוסים שלנו מתחיל בחוות מונפורטויטו, הממוקמת בלב פארק גורן. בתחילה, נתאמן ברכיבה קצרה בחוות מונפורטויטו ונכיר את הסוסים שבמקום. כעת, ללא עיכובים מיותרים, נצא למסע רכוב בלב יער פראי ומול תצפיות מדהימות. במקום לטייל בשבילים המסודרים שנסללו על ידי קק"ל באזור, בחוות מונפורטויטו ניקח אתכם בשבילים נסתרים שאיש לא מגיע אליהם מלבדנו. הפרטיות המוחלטת אשר תעטוף את המסלול שלנו, תהפוך את הרכיבה לחוויה בסגנון אחר.

מהחווה, נרכב אל תוך לב ליבו של היער עד שנגיע לתצפית ממנה נשקיף למערת קשת. זוהי מערה מיוחדת במינה, הממוקמת על הגדה הצפונית של נחל בצת. כמו כן, נוכל לראות את רצועת החוף של הגליל המערבי ולהביט כיצד גלי הים מתנפצים בלהט על מצוק הגיר הלבן של ראש הנקרה. בימי ראות טובה, נוכל להמשיך עם קו החוף עד למפרץ חיפה. מסביב, יעטוף אותנו חורש טבעי צפוף של אלונים עתיקים, עצי אלה קדומים, עצי חרובים וצמחיית יער צפופה.

מן התצפית, נרכב בשדרת עצי ברוש ונכנס לשבילים הציוריים של היער. הריח המתקתק והרטוב של הגליל ילווה אותנו בדרך, בעוד אנו רוכבים על סוסינו האציליים. אם יתמזל מזלנו, נפגוש את ה"במבי של הגליל", היחמור הפרסי. מדובר ביונק נדיר אשר נכחד לחלוטין בתחילת המאה ה-20 אך הושב לאזורי הגידול בישראל בזכות מבצע מיוחד של רשות שמורות הטבע. כיום, עדרי היחמורים הפרסיים באזור זה מהווים מחצית מאוכלוסיית היחמורים בעולם כולו.

לאחר רכיבה בשבילים המתפתלים, נגיע לכפר ביזנטי עתיק בשם חורבת עקודים. שימו לב, חוות מונפורטויטו מדריכה שני סוגי טיולי סוסים. מסלול קצר הכולל רכיבה רצופה של שעה שעובר בסמוך לכפר הביזנטי, ומסלול ארוך יותר של שעה וחצי המשלב גם טיול רגלי בתוך הכפר. מומלץ שלא לפספס את הסיור בכפר הביזנטי הנסתר, בין בתי הבד, החומות ומבני המגורים של חורבת עקודים. כמו כן, נוכל לבקר כאן במערה טבעית קסומה אשר מלאה במים צלולים. זהו גם מקום נפלא לעצירה לשתייה חמה בלב הטבע. כעת, נעלה חזרה על הסוסים ונרכב הביתה – לחוות מונפורטויטו.

דגשים בטיחותיים

טיולי הסוסים של חוות מונפורטויטו מתאימים לזוגות, משפחות וקבוצות. ניתן לארגן טיולי סוסים של עד שמונה רוכבים בכל סבב. את הטיולים שלנו מובילים מדריכים מקצועיים אשר כולם רוכבים מנוסים. כמו כן, חוות מונפורטויטו מחזיקה בכל האישורים, ההיתרים, הרישיונות והביטוחים הדרושים לשם הוצאת טיולי סוסים בצפון. הבטיחות היא חלק בלתי נפרד מהמסלול וסוסי החווה הם סוסים מאולפים המתאימים באופן נהדר גם לרוכבים ללא ניסיון.

 

חוויה רומנטית בגליל, טיולי סוסים לקבוצות

טיולי הסוסים של חוות מונפורטויטו הם חוויה המתאימה להרכבים שונים. ראשית, בתור רומנטיקנים חסרי תקנה, אנו מציעים לכם טיול סוסים זוגי בגליל. הרכיבה הקסומה בתוך היער הפראי, התצפיות המדהימות למערת קשת וקו החוף, הביקור בכפר העתיק והשבילים הציוריים. כל זאת ועוד במסגרת טיול סוסים רומנטי עם חוות מונפורטויטו. מיותר לציין כי הרכיבה על הסוסים לכשעצמה היא דרך נפלאה להתאהב מחדש בארץ ישראל (וזה בזה). כמו כן, טיולי הסוסים שלנו נערכים גם במסגרת קבוצתית. הרכיבה מתאימה למשפחות עם ילדים החל מגיל 10. ילדים קטנים יותר? אין שום בעיה, תוכלו לקחת אותם לרכיבה על פוני או סוס במנג' בחוות מונפורטויטו.